°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017Cvičný požární poplach a POSVÍCENSKÁ TANEČNÍ ZÁBAVA 23.10. 2010

27. října 2010 v 12:59 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
To je dvojka - velitel se svým zástupcem ...8o)
V sobotu, kolem 16:45 hodin, si doma vesele nafukuji balónky  na posvícenskou zábavu, když najednou slyším dvě pípnutí z místního rozhlasu. Předpokládám, že budou oznámeny výsledky voleb, ale k mému údivu (a jistě nejen k mému) starostka oznamuje, že velitel SDH (Fanda Mádl) vyhlašuje cvičný požární poplach, tedy nelením a vyrážím ke zbrojnici. Kupodivu se nás tam pár sešlo ještě před příjezdem velitele. Rychle se převlékáme do zásahových oděvů, startuje se zásahová avie a čekáme, co že si to na nás Fanda vymyslel. Na to sděluje, že je u rybníka Velké Jámy  fiktivní požár lesa, který je nutno zlikvidovat. Zhruba 7 minut(!) od vyhlášení poplachu téměř kompletní (8 z 9 členů) zásahová jednotka vyjíždí k zásahu. Na místě provádíme zásah s PS-12, sání z rybníka se třemi krátkými savicemi, roztáhne se hadicové vedení o 3 hadicích B a 4 hadicích C. Asi po 16 minutách, již zkrápíme les.
Velitel zhodnotil zásah jako zdařilý, nicméně se neprojevil jako kamarád, jelikož  předem o poplachu  neměl nikdo ani tušení, ale koneckonců to je v pořádku. Každopádně jsme se dohodli, že mu to na posvícenské nedarujeme.

8-)

Začátek posvícenské zábavy byl stanoven, jak jinak, na osmou hodinu večerní, kapela Pozor, vizita!, se  na sále připravovala již od šesti. Na začátku to vypadalo na nevalnou účast, ale po 21 hodině se sál začal pěkně plnit lidmi, nakonec jich přišlo kolem stovky. Ač se kapela snažila jak mohla, parket zel dlouho prázdnotou, až lidové písničky zvedly několik párů ze židlí. Později, se zvyšujícím se opojením přítomných, se odvazovalo stále více lidí. Během večera jsme měli připraveno několik zpestřeních. Jako první byla soutěž v rozdupnutí balónku přivázaného na noze dámy jiného páru, logicky, kdo uhájil balónek jako poslední vyhrál flašku. Velitelovi jsme, za odměnu,  nechali zahrát sólo polku  a ještě nás mohl pozvat na panáka. Před půlnocí proběhla aukce unikátního nástěnného kalendáře SDH Olešník 2011, kterou vyhrál pan Dvořák neuvěřitelnou částkou 1100 Kč (vyvolávací cena byla 250.-), a tak ještě obdržel, jako prémii, flašku "jablíček"  (původně připravenou na další soutěž, od které se později upustilo). Po půlnoci ještě proběhla "pomerančová" dámská volenka, vzpomínka na dobu, naštěstí dávno minulou, kdy byl nedostatek všeho. Kapela celý večer hrála úplně fantasticky. Mnoho písniček hrála a zpěváci se zpěvačkou zpívali, lépe než je originál. Skutečně  byl úžasný zážitek je poslouchat. Myslím, že zábavku si nakonec všichni pěkně užili, soudě podle kravin, které tam kdekdo předváděl...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama