°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Říjen 2010

Cvičný požární poplach a POSVÍCENSKÁ TANEČNÍ ZÁBAVA 23.10. 2010

27. října 2010 v 12:59 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
To je dvojka - velitel se svým zástupcem ...8o)
V sobotu, kolem 16:45 hodin, si doma vesele nafukuji balónky  na posvícenskou zábavu, když najednou slyším dvě pípnutí z místního rozhlasu. Předpokládám, že budou oznámeny výsledky voleb, ale k mému údivu (a jistě nejen k mému) starostka oznamuje, že velitel SDH (Fanda Mádl) vyhlašuje cvičný požární poplach, tedy nelením a vyrážím ke zbrojnici. Kupodivu se nás tam pár sešlo ještě před příjezdem velitele. Rychle se převlékáme do zásahových oděvů, startuje se zásahová avie a čekáme, co že si to na nás Fanda vymyslel. Na to sděluje, že je u rybníka Velké Jámy  fiktivní požár lesa, který je nutno zlikvidovat. Zhruba 7 minut(!) od vyhlášení poplachu téměř kompletní (8 z 9 členů) zásahová jednotka vyjíždí k zásahu. Na místě provádíme zásah s PS-12, sání z rybníka se třemi krátkými savicemi, roztáhne se hadicové vedení o 3 hadicích B a 4 hadicích C. Asi po 16 minutách, již zkrápíme les.
Velitel zhodnotil zásah jako zdařilý, nicméně se neprojevil jako kamarád, jelikož  předem o poplachu  neměl nikdo ani tušení, ale koneckonců to je v pořádku. Každopádně jsme se dohodli, že mu to na posvícenské nedarujeme.

8-)

Začátek posvícenské zábavy byl stanoven, jak jinak, na osmou hodinu večerní, kapela Pozor, vizita!, se  na sále připravovala již od šesti. Na začátku to vypadalo na nevalnou účast, ale po 21 hodině se sál začal pěkně plnit lidmi, nakonec jich přišlo kolem stovky. Ač se kapela snažila jak mohla, parket zel dlouho prázdnotou, až lidové písničky zvedly několik párů ze židlí. Později, se zvyšujícím se opojením přítomných, se odvazovalo stále více lidí. Během večera jsme měli připraveno několik zpestřeních. Jako první byla soutěž v rozdupnutí balónku přivázaného na noze dámy jiného páru, logicky, kdo uhájil balónek jako poslední vyhrál flašku. Velitelovi jsme, za odměnu,  nechali zahrát sólo polku  a ještě nás mohl pozvat na panáka. Před půlnocí proběhla aukce unikátního nástěnného kalendáře SDH Olešník 2011, kterou vyhrál pan Dvořák neuvěřitelnou částkou 1100 Kč (vyvolávací cena byla 250.-), a tak ještě obdržel, jako prémii, flašku "jablíček"  (původně připravenou na další soutěž, od které se později upustilo). Po půlnoci ještě proběhla "pomerančová" dámská volenka, vzpomínka na dobu, naštěstí dávno minulou, kdy byl nedostatek všeho. Kapela celý večer hrála úplně fantasticky. Mnoho písniček hrála a zpěváci se zpěvačkou zpívali, lépe než je originál. Skutečně  byl úžasný zážitek je poslouchat. Myslím, že zábavku si nakonec všichni pěkně užili, soudě podle kravin, které tam kdekdo předváděl...

Posvícení

10. října 2010 v 20:16 | Vláda

Dokropná 9.10. 2010

10. října 2010 v 19:43 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
mňam

Včera konečně došlo k události kvůli které celý rok jezdíme na soutěže - DOKROPNÁ 2010. Vynikající to akce, která se zrodila  jako imitace fotbalových dokopných. To, že společenská a zábavová úroveň je podstatně vyšší než u předlohy, je samozřejmé, jelikož se dokropné účastní jiný druh lidí (především ale máme i hasičky, na rozdíl od fotbalistek). Jako obvykle se akce uskutečnila v Cramoá na hřišti. Prasátko tentokráte přijelo již pečené v maxi grilu na traktoru, což nás kapku ochudilo o dlouhotrvající aromatický zážitek z čekání na dopečení, ale i přesto si opět Michal zaslouží řád šunky zlaté, bo bylo delikátní. Zábava se stupňovala paralelně se zvyšujícím opojením přítomných, postupně se vytrácely zábrany a ostych, a tak sranda trvala asi do půl čtvrté, kdy odcházeli poslední dokropníci.
Dovolil jsem si sem dát pár skutečně poetických fotografií na akci vzniklých, které nepotřebují komentář.

Plamen MH - Žabovřesky 9.10. 2010

10. října 2010 v 19:09 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Včera jsme pro tento rok ukončili i soutěžení "mladých hasičů". Jako obvykle bylo poslední soutěží podzimní obvodové kolo hry Plamen, které se tentokrát konalo v Žabovřeskách. Soutěžilo se v závodu požárnické všestrannosti (ZPV), štafetě požárních dvojic a štafetě 4x60m. Vzhledem k tomu, že nám pět děvčat postoupilo do dorostu, zúčastnili jsme se pouze v kategorii mladších. Vcelku pečlivá příprava téměř přišla vniveč, jelikož v sobotu náhle onemocněla Ivča Minářová, pátý to člen družstva připraveného na ZPV, a tak ji musel nahradit Matěj, který s touto disciplínou neměl žádné zkušenosti, jelikož absolvoval jen tři schůzky, a tak se s ním nepočítalo. Musela tedy stačit příprava na soutěži. V našem obvodu a kategorii se zúčastnilo 8 družstev, a tak výsledné 3. místo v ZPV bylo nejen překvapivé, ale i vynikající a jelikož štafety se hodnotí až v celkovém pořadí při jarním kolem, tudíž zatím neznám výsledky, znamenala tato soutěž obrovský úspěch.
Tak se mi už povedlo získat kompletní výsledky. V ZPV dosáhlo družstvo času 53.37 min. (to je včetně 27 trestných minut). Ve štafetě 4x 60 m dosáhlo času 71:62s, což stačilo na 4. místo a štafetu požárních dvojic dokončilo s časem 89:87s, který znamenal 3. příčku. Obě štafety bez trestných sekund. Celkově se pak v podzimním kole družstvo umístilo na 3. příčce a to je, myslím, vynikající výsledek. Snad se stejně vydaří i kolo jarní ...


Sběr šrotu

5. října 2010 v 17:37 | Vláda |  Pro členy

Sbor dobrovolných hasičů

OLEŠNÍK

oznamuje, že v sobotu 9.října od 9.00 hod.

provede v naší obci

SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU A ELEKTRICKÝCH SPOTŘEBIČŮ

Šrot připravte před Váš dům do 8.00 hod.


VC České Budějovice 2.10.2010

4. října 2010 v 20:26 | Vláda
8-)

Poslední velkou cenou, která se konala na dvoře útvaru profesionálních hasičů v Českých Budějovicích, jsme se rozloučili s letošní soutěžní sezonou. Ještě v pátek to ale vypadalo na účast pouze holek, jelikož měli chybět oba Milanové (stroj a nabíračka), a také nebylo jasné, kdo vlastně poběží na pravém proudu, nakonec jsme to ale spytlíkovali. Proud běžel Martin Mádl, na stroj jsme povolali starostu, sice se tomu bránil, ale nic jiného mu nezbylo a nabíračku dělal Jirka Novák, obvykle proudař, či béčkař, ale myslím, že nabíračku kdysi také jednou dělal. Děvčata posílila u "béček" Pája Hucková, která ještě v září reprezentovala mladé hasiče u nás na dvojboji. Pro samé domlouvání však již nedošlo k tréninku.
Soutěž, jako obvykle začala v 8.00, což je kruté. Letos alespoň nebyla taková zima jako loni. Bukovští se snažili u polní kuchyně, a tak se to dalo přežít. Z našeho sboru nejprve startovaly holky jako 10. v pořadí, vše jim pěkně klaplo, a tak je výsledný čas 30:38s vynesl na vynikající 4. místo z 15. družstev! Škoda jen, že se jim loňská forma vrátila až tak pozdě. Celkově pak  v celém seriálu velkých cen obsadily 9. místo z 11 hodnocených. Zato chlapi se už tak nepředvedli.  Předpokládanou  časovou ztrátu u sání, jsem zvětšil i já, nástřikem cca o 2,5 sekundy pozdějším než Martin. Zkrátka se mi v ČB opět, stejně jako loni, nedařilo (asi sem nebudu jezdit, to brzké vstávání mi nedělá dobře). Nakonec ale výsledný čas, 34:20s, nebyl zas až tak špatný, i když znamenal až 11. místo z 19 družstev. Celkově jsme pak obsadili 14. místo z 19 hodnocených.
Kdybych měl shrnout celou sezonu, ač mi to nepřísluší, tak myslím, že družstvo mužů podávalo vcelku stabilní výkony a dosáhlo i značného zlepšení oproti minulé sezoně. To holkám se už tolik nedařilo (nebijte mě do hlavy), vynikající forma z loňské sezony, kdy jim o 1 bod utekla 3. příčka v celkovém hodnocení VC, se, bohužel, kamsi mírně vytratila. Perfektně jim vyšla obvodová soutěž, kterou vyhrály, ale zbytek sezony měly výrazné výkyvy. No škoda, ale snad se jim příští rok povede lépe, protože proč? Mají na to...
řízkování
8-)

VC Neplachov 25.9. 2010

1. října 2010 v 17:17 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
8-)

V sobotu jsme byli na letošní předposlední Velké ceně okresu, která se konala, jako obvykle v Neplachově. Opět začínala v 10,00, tak je jako trénink na VC v Českých Budějovicích, kde začíná už v 8,00. Soutěže se zúčastnilo 15 družstev žen a 18 mužů. My jsme předvedli letošní standardní výkon  s časem 24:47. Jelikož jsme startovali jako druzí, dalo se předpokládat, že se do, místní speciality pro prvních 5 družstev, superfinále neprobojujeme, a tak už většina z týmu myslela na odjezd. Překvapivě nás však o superfinále připravilo až předposlední a poslední družstvo, tak jsme vydrželi až do konce. Výsledkem tedy bylo solidní 7. místo. Za to děvčata opět marně hledala loňskou formu, která jim vydržela pouze do letošní obvodové soutěže. Sice jim vše celkem klaplo, ale s časem 24:24 dosáhla až na 5. místo.

8-)
8-)