°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017Olešnický dvojboj 11.9. 2010

14. září 2010 v 10:22 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Na letošní, již pátý, ročník našeho dvojboje, jsme se opět pečlivě připravovali, bohužel ale především po organizační stránce. Tréninku jsme už tolik času nevěnovali. Většina z družstva starších nastoupila na střední školy, a tak byl problém se sejít v kompletním počtu, což se nám podařilo v podstatě jen jednou. Menší zádrhel v organizaci vyšel najevo až těsně před soutěží, kdy nám přijela čtyři družstva, s kterými jsme nepočítali, neboť poslali přihlášky na již neplatný e-mail, který byl uvedený v soupisu. Nicméně, kdyby četli pozvánky, které dostali jak elektronicky tak vytištěné, nemuselo k nedorozumění dojít. Vše se ale rychle vyřešilo rychlým dokoupením laskomin, a tak s prázdnou neodjelo ani to nejposlednější družstvo. Opět obec dodala dostatečné množství koláčů, točila se zdarma zmrzlina (vytočilo se 48 litrů, což je hodně přes 1000 kusů), dlabance také málo nebylo, podplacení počasí se také vyplatilo (bylo krásně), a tak bylo všech 23 družstev jistě spokojeno.
Soutěžilo se, jako vždy, v požárním útoku, který zahájila družstva mladších v čele s přípravkou z Dobřejovic a štafetě požárních dvojic, kde, logicky, jako první startovala družstva starších žáků. Jak mladších, tak i starších družstev dorazilo po 11, plus ještě, již zmiňovaná, přípravka, což už byl solidní počet.
Z našeho sboru nejprve startovalo družstvo mladších žákyň na útoku. Vše klapalo jak mělo, a tak výsledný pěkný čas 21.86s jim zajistil perfektní 3. místo. Po nich startovala děvčata z kategorie starších na štafetě. Vše se jim povedlo na jedničku, ale vzhledem k obrovské konkurenci jim dosažený čas 66,19s zajistil až 5. příčku, ale i tak výbornou. Po odběhnutí štafet starších žáků, je ihned vystřídali mladší, kde jsme měli své želízko v ohni v podobě pěkně našlápnutých děvčat, ale bohužel nervozita přinesla 20 trestných sekund, a tak se naděje v dobré umístění rozplynula. Nakonec čas 98,97s stačil až na 8. místo, které obsadila i v celkovém pořadí. Naše obsazení soutěže končilo družstvo starších v požárním útoku, kde děvčata dokonce posílil i kluk. Zde se však nejvíce promítla absence tréninků, ale až na menší přetahování se o savice, se útok celkem povedl. Výsledný čas 21,65s, který byl o chlup lepší než mladších, jim vynesl 8. příčku. Celkově pak skončili na solidním 5. místě. Rozhodně ale naše družstva neudělala na domácí půdě sboru ostudu, poněvadž, vzhledem k našim podmínkám, dosáhla vynikajících výsledků. Tato soutěž také byla zároveň poslední, vzhledem k dosaženému věku, pro šest děvčat z družstva starších, které však, alespoň doufám, budou pokračovat v dorostu a nebo i posílí družstvo žen. Opět nesmím zapomenout poděkovat všem sponzorům a spolupořadateli obci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama