°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Září 2010

Školení SDH 18.9.10

19. září 2010 v 20:52 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
8-)

Včera proběhlo další školení zásahového družstva a ostatních členů SDH. Na programu tentokrát byla  zdravověda a první pomoc. Jako přednášející, vyučující a demonstrující vystoupila Jana Čepelková, pracující na dispečinku českobudějovické záchranné služby. Nejprve jsme teoreticky probrali právní předpisy a  všechny možné případy zranění, se kterými se v běžném životě můžeme setkat a po krátké přestávce se přešlo k praktickému nácviku  stabilizační polohy a resuscitace  s umělým dýcháním na " Anče" a atrapě mimina (zda si někdo později upevňoval získané zkušenosti s živým figurantem mi není známo). O tom, že školení přítomné skutečně zaujalo svědčí  množství dotazů a také následující dlouhá diskuze, která se táhla  až do 2. hodiny ranní. Trochu nás však mrzí, že ačkoliv byla tato akce uspořádána pro všechny členy SDH, sešlo se nás pouze necelých 20. Zvláště chyběly téměř všechny aktivní členky družstva žen.


8-)
bububu

Školení 18.10.2010

14. září 2010 v 13:28 | Vláda |  Pro členy

V sobotu 18.9. se v klubovně SDH (v ZŠ)

od 19,00 hod. uskuteční

ŠKOLENÍ ZÁSAHOVÉHO DRUŽSTVA A OSTATNÍCH ČLENŮ SDH,

tentokrát bude zaměřeno na zdravovědu a první pomoc


Olešnický dvojboj 11.9. 2010

14. září 2010 v 10:22 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Na letošní, již pátý, ročník našeho dvojboje, jsme se opět pečlivě připravovali, bohužel ale především po organizační stránce. Tréninku jsme už tolik času nevěnovali. Většina z družstva starších nastoupila na střední školy, a tak byl problém se sejít v kompletním počtu, což se nám podařilo v podstatě jen jednou. Menší zádrhel v organizaci vyšel najevo až těsně před soutěží, kdy nám přijela čtyři družstva, s kterými jsme nepočítali, neboť poslali přihlášky na již neplatný e-mail, který byl uvedený v soupisu. Nicméně, kdyby četli pozvánky, které dostali jak elektronicky tak vytištěné, nemuselo k nedorozumění dojít. Vše se ale rychle vyřešilo rychlým dokoupením laskomin, a tak s prázdnou neodjelo ani to nejposlednější družstvo. Opět obec dodala dostatečné množství koláčů, točila se zdarma zmrzlina (vytočilo se 48 litrů, což je hodně přes 1000 kusů), dlabance také málo nebylo, podplacení počasí se také vyplatilo (bylo krásně), a tak bylo všech 23 družstev jistě spokojeno.
Soutěžilo se, jako vždy, v požárním útoku, který zahájila družstva mladších v čele s přípravkou z Dobřejovic a štafetě požárních dvojic, kde, logicky, jako první startovala družstva starších žáků. Jak mladších, tak i starších družstev dorazilo po 11, plus ještě, již zmiňovaná, přípravka, což už byl solidní počet.
Z našeho sboru nejprve startovalo družstvo mladších žákyň na útoku. Vše klapalo jak mělo, a tak výsledný pěkný čas 21.86s jim zajistil perfektní 3. místo. Po nich startovala děvčata z kategorie starších na štafetě. Vše se jim povedlo na jedničku, ale vzhledem k obrovské konkurenci jim dosažený čas 66,19s zajistil až 5. příčku, ale i tak výbornou. Po odběhnutí štafet starších žáků, je ihned vystřídali mladší, kde jsme měli své želízko v ohni v podobě pěkně našlápnutých děvčat, ale bohužel nervozita přinesla 20 trestných sekund, a tak se naděje v dobré umístění rozplynula. Nakonec čas 98,97s stačil až na 8. místo, které obsadila i v celkovém pořadí. Naše obsazení soutěže končilo družstvo starších v požárním útoku, kde děvčata dokonce posílil i kluk. Zde se však nejvíce promítla absence tréninků, ale až na menší přetahování se o savice, se útok celkem povedl. Výsledný čas 21,65s, který byl o chlup lepší než mladších, jim vynesl 8. příčku. Celkově pak skončili na solidním 5. místě. Rozhodně ale naše družstva neudělala na domácí půdě sboru ostudu, poněvadž, vzhledem k našim podmínkám, dosáhla vynikajících výsledků. Tato soutěž také byla zároveň poslední, vzhledem k dosaženému věku, pro šest děvčat z družstva starších, které však, alespoň doufám, budou pokračovat v dorostu a nebo i posílí družstvo žen. Opět nesmím zapomenout poděkovat všem sponzorům a spolupořadateli obci.

Bukovské setkání - VII. ročník 4.9.10

7. září 2010 v 22:58 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu jsme, již po druhé, vyrazili na hasičské setkání do Dolního Bukovska, které bylo samozřejmě spojeno se soutěží. Děvčata jsme opět nechali doma, za to s námi vyrazilo " béčko", poměřit své síly v kategorii PS-8 (to je ta khaki dvoutaktní stříkačka, která pěkně smrdí a řve a je starší než družstvo mladých hasičů dohromady) . Tentokrát jsme zkusili štěstí i v kategorii PS-12, kterou jsme i začali. Došlo k pár zádrhelům na útoku - uzel na béčku způsobil předčasné zastavení proudařů, tedy i mě, což způsobilo poruchu koncentrace, jež měla za následek pozdní zapojení proudnice (skutečně velmi pozdní, tak půl vteřiny před výstřikem). Vzniklou situaci nejlépe okomentovala uskočivší rozhodčí jako  "z pr...e kliku. Nicméně dosažený čas 24:23s nám stačil na velice lichotivé 2. místo z 12 startujících.
S PS-8 se soutěžilo na dráze po mladých hasičích, tudíž ke konci soutěže, a tak většina členů družstva vyplnila mezičas dlouho očekávanými řízky (zvláště někteří tam vlastně jeli kvůli nim). Na start jsme šli nejprve mi, tedy"áčko". Tentokrát však byl zádrhel vzadu, tedy u sání, a tak se nám pomalu rozplívala naděje na obhajobu loňského 2. místa. Výsledný čas 41:78s  však překonali pouze borci ze Zlivi, ikdyž je pravda že o třídu. Šanci na dobré umístění měli i klucí z " béčka". Nebýt toho, že stříkačka při nasávání zdechla, pravděpodobně by naší pozici ohrozili (zřejmě se jí nás zželelo, neboť se bála, že by naše letošní druhá prohra nad nimi nemusela mít nejlepší vliv na morálku a sebevědomí družstva). I přes opakované startování dosáhli solidního času 48:11s, který jim vybojoval 6. příčku z 9 (podstatně mladších) družstev.
Soutěž se opět povedla, počasí bylo přeci jen moudřejší než loni, řízek se tentokrát dostal na všechny a až na zbytečně prodlužované vyhlášení není co vytknout. Malá perlička: soutěž se konala na místním fotbalovém hřišti, kde se hned po ukončení hrál zápas, byla sranda koukat na lajnování hřiště, když ještě závodili ženy
Muži A s PS 12
Muži B s PS 8

Výjezdy 2010

1. září 2010 v 22:02 | Vláda |  Jednotka SDHO
* 23.10. v 16:44 h. vyhlášen cvičný požární poplach k fiktivnímu požáru lesa u rybníku Velké Jámy, výjezd jednotky (8 mužů) ze zbrojnice v 16:51 h., tedy za 7 minut od vyhlášení. Výstřik z proudnic 16 minut od vyhlášení.