°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Červen 2010

VC Nové Homole 26.6. 10

30. června 2010 v 13:22 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
...ale vážně
mňam
Na VC do Homol jsme jeli řádně naladěni, Milan si vezl v termosce, jako doping,  vychlazeného čerta, (v tom horku to zřejmě udělalo v hlavě pěkný bordel), děvčata musela, po pátečním zranění Evči - proudařky, změnit  základní složení, a tak měla  Lucčí útok. Chlapi byli také poupravení, Fanda se s rodinou rekreuje, a tak jsem ho vystřídal u rozdělovače,  a také jsme zasvětili nováčka ze Zlivi coby proudaře.
Nejprve startovali chlapi, útok se celkem vyvedl, až na košaře, který se pohádal s košem (a nebo to byl důsledek šoférování a tudíž abstinence 8o), a tak s ním před našroubováním  2x  praštil o zem. Jejich neshody nám vynesly dalších 8-9sekund. Výsledný čas 35,70 s stačil až na 15. místo z 18 mužstev. Děvčatům se útok také celkem povedl, jen jedna z Lucek měla problém s nastříkáním nádržky terče, což se jí povedlo až asi 8 sekund po první, mizerný čas 38,85s je odsunul na 13. místo z 16. Oslavy v Cramoá jsem se nezúčastnil, bo Morava volala ... ale asi byla fajn, hlavně co se týká labužnické stránky.

Srubecký dvojboj 19.6. a VC Zliv 20.6 10

25. června 2010 v 17:08 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
PÚ mladší
Minulý víkend byl opět naplněný dvěma soutěžemi.
PÚ starší

Mladí hasiči vyrazili na dvojboj do Srubce, a to mladší i starší, v kapku smolném počtu 13. Soutěžilo se ve štafetě požárních dvojic a požárním útoku. Mladší začínali útokem, jako jedenáctí  a starší tedy štafetou, jako třináctí. Obě kategorie se zúčastnilo shodně 13 družstev. Děvčata z kategorie starších si vybrala skutečně smolný den, ve štafetě dostala 20 trestných sekund (10 za úkrok zpět, těch dalších 10 netuším za co), výsledný čas 90,06 znamenal 11. místo. Útok rozběhla pěkně, ale chyba    v míření jedné z proudařek a následná ztráta drahých sekund jim vynesla, za čas 24,73 až 8. místo. Celkově pak obsadila 10. příčku. Mladším, i když ve značném oslabení, se vedlo lépe. Útok zvládla s časem 26,03 a štafetu za 100,50 sekund (bez trestných), obě disciplíny jim vynesly 7. příčku, což jim v celkovém pořadí stačilo na příčku 6.
Druhý den, tedy v neděli, jsme vyjeli na, letos první, Velkou cenu okresu. Děvčata sice běžela na úžasně promáčené dráze od ranního dvojboje, ale to asi důvodem jejich výkonu (vzhledem k ostatním družstvům) nebylo. Zkrátka jim to vepředu vůbec nesedlo, proudařky stříkaly daleko od čáry, a tak mizerný čas 36,05 s stačil až na 8. místo z 11. To mužům se dařilo daleko lépe,  a to i přes start až na třetí pokus (zvlhlé patrony), se nám konečně podařilo překonat hranici 24 sekund, sice umístění, za čas 23,70 s, nebylo kdovíjaké (12. místo z 24 družstev), ale následná oslava nám dala zapomenout na to, že je neděle a tudíž že následoval pracovní den, což nebylo zrovna nejlepší (alespoň já jsem v pondělí ráno zrovna ve formě nebyl 8o)...
a rychle dopředu...
bravurní sestříknutí 8o)

Den dětí v MŠ 9.6.10

14. června 2010 v 13:45 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Ve středu jsme s mladými hasiči, ve tři hodiny odpoledne,
opět vyrazili do mateřské školy uspořádat program k dětskému dni. Nejprve předvela požární útok "na sucho" mladší děvčata a ihned po nich děvčata starší, čímž jsme si odbyli trénink. Bohužel jsme naší produkcí dětské obecenstvo příliš nezaujali, hold na sucho to nevypadá příliš atraktivně nebo tomu nerozuměli, ale především se těšili na činnost následující, a to na útok se džberovými stříkačkami, který má úspěch vždy, zvláště proto, že může stříkat každý kdo chce. Akce se vcelku povedla, děti si to pěkně užily, počasí vydrželo (bouřka doprovázená deštěm přišla až po zaparkování do zbrojnice), a tak předpokládám, že příští rok se bude opakovat.


Vzkazovník x návštěvní kniha

8. června 2010 v 21:22 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Vzhledem k výsledku ankety, uzavírám tímto vzkazovník, který nahrazuje návštěvní kniha.

Dvojboj - Týn nad Vltavou 5.6. 2010

8. června 2010 v 21:05 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI

V sobotu jsme s mladými hasiči vyrazili na dvojboj do Týna nad Vltavou, který byl naším letošním prvním a bohužel také dosti neúspěšným. Zúčastnilo se pouze družstvo "mladších", s u nás nevídaným počtem 9. Soutěžilo se v požárním útoku, při kterém se nám odpojilo "céčko" od rozdělovače. Děvčata sice co nejrychleji problém vyřešila, nicméně výsledný čas 55,06s znamenal poslední, tedy 10. příčku (jinak ale vše klaplo perfektně 8o). Zato štafeta s překážkami CTIF se už vyvedla lépe. Původně se měla odehrát na oválu, ale z důvodu počasí byla tradiční člunková na hřišti. Dosáhli jsme vynikajícího času 117,96 s (o více jak 11s. lepší než na Plamenu) a nebýt dalších 10 penalizačních sekund za chybu ve třetí dráze, znamenalo by to 2. místo, takhle jsme se museli spokojit se 4. Nicméně výrazná ztráta na útoku nám v celkovém pořadí zajistila nelichotivou 10. příčku, a tedy poslední.
Kdybych měl zhodnotit organizační stránku soutěže, (nehledě na naše výsledky!), napadá mě jen slovo ostuda. Pořadatelé pro účastníky vůbec nezajistili zázemí, takže se muselo sedět na promočené mezi, ale naštěstí jim vyšlo počasí. Taktéž se zřejmě snažili udělat soutěž co nejlevnější nebo, což je ještě horší, neznají pravidla dvojboje, a proto hodnotili pouze celkové pořadí a jednotlivé disciplíny již nikoliv, o cenách raději nemluvě. Celkově se mají od podstatně menších obcí a sborů hodně co učit, měl jsem takový dojem, že si soutěž připravili spíše pro sebe než pro děti, což je smutné.... (ale třeba se mýlím, což můžete sdělit v komentářích)