9. května 2010 v 20:30 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Závěrečné skupinové foto

8-)
8-)

Včerejší sobota byla pro náš sbor pěkně našlápnutá. Od rána jsme byli s mladými hasiči na obvodové soutěži "Plamen" v Chrášťanech a odpoledne měli obvodovou soutěž dospělí (původně měla být v Pištíně, ale nakonec byla v Sedlci).
Mladí hasiči se zúčastnili jarního kola Plamenu v nevídaném počtu 14, a tak jsme mohli obsadit jak kategorii mladších, tak i starších.
Z podzimního kola jsme měli celkem slušné výsledky, a tak se doufalo v solidní úspěch. Na programu byl požární útok a štafeta 400m s překážkami CTIF (určená pro 9 dětí, tak jsme byli kapku
v nevýhodě, jelikož vždy dva z každého družstva museli běžet dvě dráhy). Mladší začínali štafetou a nebýt 10 trestných sekund za převrácení atletické překážky, obsadili by krásné 3. místo, takhle se museli spokojit s 5. To útok se jim povedl lépe a s časem 22,96s na 3. místo již dosáhli a v celkovém pořadí podzimního a jarního kola byli 3. také, a to ze sedmi družstev (takže super). U starších se bohužel malý počet hasičů v družstvu odráží ještě více, ale i přes tyto podmínky dosáhli vynikajícího úspěchu, když vyjma útoku, kde jim čas 23.96s stačil až na 5. místo, ve všech ostatních disciplínách obsadili pěkná 4. místa a celkově jim bramborová medaile připadla také, a to z osmi družstev. Soutěž skončila kolem 13. hodiny, a tak jsme kvapem jeli domů, aby jsme stihli obvodovou soutěž dospělých, která začínala ve 14. hodin.
Na obvodovou soutěž  dospělých jsme skutečně přijeli připravení. Děvčata měla před ní jeden tréning a chlapi v podstatě ani to, jelikož se nás sešlo pouze 5. Doufali jsme, že máme dostatečně natrénováno z loňska . U chlapů se ukázala být tato domněnka mylná, jelikož s mizerným časem 26.85s jsme o setinu sekundy zaostali i za pátým Pištínem. Čest našeho sboru tak zachránily holky,  které s krásným časem 22.20s nenašly v žádném
z ostatních pěti družstvech přemožitelky, a tak  postoupily z 1. místa na okresní kolo. Už se jistě moc těší, držme jim palce!