°Návštěvní kniha °Soutěže MH° Soutěže M a Ž°

Vás srdečně zve

POSVÍCENSKOU TANEČNÍ ZÁBAVU

konající se 21.10. 2017 v sále Olešnické hospody
Hraje TALISMAN
21.10. SDH Olešník provede od 9:00 SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU, PNEUMATIK A ELEKTROODPADU

Květen 2010

Okresní soutěž v Č. Budějovicích 30.5. 10 - ženy

31. května 2010 v 18:50 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Děvčata nám postoupila z  1. místa obvodové soutěže na kolo okresní, konané v Českých Budějovicích 30. 5. Je pravda, že  se jim tam příliš nechtělo, čemuž přizpůsobila i svou přípravu (téměř neproběhla), a tak tomu odpovídaly i jejich výkony. Já jsem s nimi nejel, a tak pouze mohu stroze zprostředkovat informace vyprávěné a získané z jadrných poznámek přítomného doprovodu (od J.L. a M. D.).
Přichystané byly pro děvčata 3 disciplíny- Běh na 100m s překážkami (kde se počítalo 6 nejlepších časů z 8), štafeta 4x100m (soutěžila 2 družstva, počítal se lepší čas) a požární útok.
Děvčata začínala "stovkou překážek". Nejprve běžela Evča Kotýnková, která měla pěkně našlápnuto, nicméně před cílem klopýtla a projela cílem po břiše (pozn. spadla pod čidlo na kokos)- výsledek NP. Poté šla Marťa Lišková, štafetu zvládla za 26:64s (pozn. na poseru přes překážku,
tj. s dotekem), po ní Marťa Kunešová s časem 27:... (pozn. po výstřelu jí spadla hadice - se asi lekla nebo umřela). Následovala Venda Dvořáková - čas 30:06 (pozn. na poseru; jedno škobrtnutí za druhým a cedí krev), pak Jarča Kuboušková s časem 29:60 (pozn. zamotala; všechno odtáhla; Brutální Nikita), Ivča Svatková čas 29:65 (pozn. překážka na poseru, možná volila ČSSD), Lucka Švecová čas 31:57 (pozn. lišácky v cíli zapojila proudnici i s opaskem) a na závěr jim nejlepším časem 25:36s (pozn. s prstem v nose) vytřela zrak Lucinka Tvrzická, vypůjčená z kolektivu mladých hasičů (asi mají kvalitního vedoucího 8o).
Za to štafeta 4x100m se jim celkem povedla, což dokazuje, jestli se nemýlím, konečné 5. místo. Při požárním útoku se však nechtělo kamarádit "béčko" s rozdělovačem a výsledný čas  přes 50s nevěstil nic moc lichotivého. V konečném pořadí tedy skončila na 8. místě z 10 konkurujících. Děvčata přijela pěkně rozladěná, soutěž jim částečně ovlivnila i sebevědomí a navíc kapku potlučená (odneslo to několik odřených kolen, naražená dáseň a zuby)...

Oficiální výsledky:

Běh 100 m s překážkami
*Lucie Tvrzická 25,36 s 33. místo   (z 87)

20. května 2010 v 19:46 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI

Letos jsme se prvně zúčastnili výtvarné a literární soutěže "Požární ochrana očima dětí". Mimo to, že jsme si tím splnili jeden bod z celoroční činnosti MH, hned se dostavil i úspěch. Ve výtvarné kategorii jsme se sice neumístili, o to větší radost přinesl výsledek zaslané básně Anetky Soukupové do kategorie literární (L 1= žáci 3.-5. ročníku ZŠ), kterou porota vyhodnotila jako nejlepší v okresním a dokonce i v krajském kole, což jí zajistilo účast v kole republikovém. Nuže, gratuluji a držím palce do budoucna.

Sobota 8.5. 2010

9. května 2010 v 20:30 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Závěrečné skupinové foto

8-)
8-)

Včerejší sobota byla pro náš sbor pěkně našlápnutá. Od rána jsme byli s mladými hasiči na obvodové soutěži "Plamen" v Chrášťanech a odpoledne měli obvodovou soutěž dospělí (původně měla být v Pištíně, ale nakonec byla v Sedlci).
Mladí hasiči se zúčastnili jarního kola Plamenu v nevídaném počtu 14, a tak jsme mohli obsadit jak kategorii mladších, tak i starších.
Z podzimního kola jsme měli celkem slušné výsledky, a tak se doufalo v solidní úspěch. Na programu byl požární útok a štafeta 400m s překážkami CTIF (určená pro 9 dětí, tak jsme byli kapku
v nevýhodě, jelikož vždy dva z každého družstva museli běžet dvě dráhy). Mladší začínali štafetou a nebýt 10 trestných sekund za převrácení atletické překážky, obsadili by krásné 3. místo, takhle se museli spokojit s 5. To útok se jim povedl lépe a s časem 22,96s na 3. místo již dosáhli a v celkovém pořadí podzimního a jarního kola byli 3. také, a to ze sedmi družstev (takže super). U starších se bohužel malý počet hasičů v družstvu odráží ještě více, ale i přes tyto podmínky dosáhli vynikajícího úspěchu, když vyjma útoku, kde jim čas 23.96s stačil až na 5. místo, ve všech ostatních disciplínách obsadili pěkná 4. místa a celkově jim bramborová medaile připadla také, a to z osmi družstev. Soutěž skončila kolem 13. hodiny, a tak jsme kvapem jeli domů, aby jsme stihli obvodovou soutěž dospělých, která začínala ve 14. hodin.
Na obvodovou soutěž  dospělých jsme skutečně přijeli připravení. Děvčata měla před ní jeden tréning a chlapi v podstatě ani to, jelikož se nás sešlo pouze 5. Doufali jsme, že máme dostatečně natrénováno z loňska . U chlapů se ukázala být tato domněnka mylná, jelikož s mizerným časem 26.85s jsme o setinu sekundy zaostali i za pátým Pištínem. Čest našeho sboru tak zachránily holky,  které s krásným časem 22.20s nenašly v žádném
z ostatních pěti družstvech přemožitelky, a tak  postoupily z 1. místa na okresní kolo. Už se jistě moc těší, držme jim palce!