posvícení 09

17. října 2009 v 20:05 | Vláda |  Co bylo (do r. 2009)

Plamen - Chrášťany 17.10.09

17. října 2009 v 20:00 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY

Dnes jsme konečně také ukončili letošní (resp. začali novou) soutěžní sezonu mladých hasičů podzimním kolem hry Plamen v Chrášťanech. No, paráda, zimu střídala jen zima s deštěm, případně se smíšeným deštěm se sněžením 8:). Na pořadu byly tři disciplíny - ZPV (závod požárnické všestrannosti), štafeta požárních dvojic a 4x60m, kde jsme obsadili jak kategorii starších tak i mladších po jednom družstvu. Jeli jsme kapku oslabeni (Lucku ze starších musela nahradit Zuzka z mladších), ale moc by se do té zimy nechtělo i tak. Oficiální výsledky znám pouze ze ZPV, který se hodnotil dnes (ostatní až na jaře v celkovém pořadí). Obě družstva obsadila v našem obvodu pěkná 4.místa, starší z 8 (čas 46.03) a mladší ze 6 družstev (čas 56.16). Neoficiálně ve štafetě p. dvojic bylo družstvo starších 3.-4. a mladší tuto štafetu pravděpodobně, i se ziskem 10 trestných bodů, vyhrálo. Takže perfektní. Celkově byla, i přes počasí, soutěž zdařilá. celá se odehrála na hřišti místní ZŠ, a tak jsme se mohli i kde ohřát.

Právě se mi podařilo získat i ostatní výsledky: Starší - štafeta dvojic- čas 72,47 (4. místo z 8), štafeta 4x60m - čas 60,22 (5. místo). Mladší - štafeta dvojic - čas 89,75 (1. místo z 6, 2. místo na ně ztrácelo cca 7 sekund), štafeta 4x60m - čas 75,28 (5. místo)

šrot

6. října 2009 v 23:13 | Vláda |  Co bylo (do r. 2009)

VC České Budějovice a DOKROPNÁ 3.10.09

6. října 2009 v 23:08 | Vláda |  Co bylo (do r. 2009)

Na poslední Velkou cenu, která se konala ve ČeBu od (nesmyslných) 8 hodin ráno, jsme jeli plni napětí a očekávání, tedy zvláště děvčata, kterým šlo o bednu v celkovém pořadí. Ráno byly 3 stupně nad nulou, takže krása, ještě že jsme se dostatečně připravili v pátek na schůzi v Cramoá. Soutěž probíhala na dvoře Hasičského záchranného sboru na Pražské ulici, tudíž terén byl asfaltový. Kupodivu hned od rána svítilo sluníčko a k naší velké radosti, hned za terči. Chlapi jsme běželi jako třetí, vše se perfektně povedlo až na to že proudaři místo na nástřikové terče, čučeli do slunce, a tak viděli prdlajs. Co budu povídat, nastříkal jsem asi až 6 sekund po Martinovi, ale kupodivu výsledný mizerný čas 37:17 nám stačil na solidní 9. místo z 21 družstev (bylo vidět, že slunce vadilo nejen nám). Děvčata šla na start z 9. pozice, pěkně nervozní, i když věděla, že na celkové 3. místo jim stačí být dnes čtvrté. Bohužel ale pravému "céčku nestačilo být připojené jen na jeden zub, což dalo jasně najevo vylétnutím a následným vodotryskem z rozdělovače,, škoda, výsledný čas 42:41 stačil až na místo 6. z 10 družstev. Celkové 3. místo v letošním seriálu velkých cen okresu, jim tedy uteklo o 2 body za Srubcem.

I tak se holčinám letošní sezona velice vydařila, jen na velkých cenách získaly jedno 1. místo, dvě 2. a jedno 3. a 4. místo. Celkové 4. místo z 11 družstev je perfektní. Chlapi se pak umístili na celkovém 14. místě z 19 družstev. Domů jsme odjížděli natěšení na večerní ukončení soutěžní sezony"DOKROPNOU" v Cramoá.

Start dokropné byl stanoven na 18:30, kdy, k naší radosti, byla hospoda ještě plná fotbalistů a fanoušků. Tak jsme sedli pod pergolu, aspoň jsme byli blíže k pečícímu se prasátku (mňam). Zpočátku zábava nic moc, ale s přibýajícím alkoholem v krvi a ubývajícím počtem fotbalistů se začla pěkně rozjíždět. Něco jsme zazpívali s kytarou, zatančili, zablbli, oženili mě (tedy fiktivně), ale i tak to mělo kouzlo a hlavně vtip, za svědky nám šel Pepa Vojtek, Michal David a Vašek Neckář - zkráceně tedy Golden Kids :o). Poté jsme se naučili úžasnou píseň ...( kdo se zúčastnil ví, kdo ne o moc přišel) atd. Ani nevim v kolik to všechno skončilo, ale určitě bylo po 3 hodině ranní. Opět se potvrdilo, že s hasičema je prlegrace.