°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Září 2009

Činnost 2009

23. září 2009 v 19:22 | Vláda |  Celoroční činnost sboru

* 1. pátek v měsíci - Zasedání výboru SDH

* Každý pátek - Nácvik na soutěže mužů a žen
* Každou středu - Schůzka MH

* 17.1. Ples SDH

* 28.3. Kontrola hydrantových přípojek v obci

* 4.4. Sběr železného šrotu

* 22.4. Instalace mříží do oken sbrojnice

* 9.5. Námětové cvičení

* 3.6. Účast MH na dni dětí v MŠ

* 12.9. Uspořádání soutěže MH - Olešnický dvojboj (4. ročník)

* 10.10. Sběr železného šrotu a nebezpečného elektronického odpadu

* Demontáž hlásičů místního rozhlasu v obci Olešník a Chlumec

* Napouštění zimního stadionu

* 24.10. Posvícenská zábava

* 26.12. Výroční valná hromada


Olešnický dvojboj 12.9.09

13. září 2009 v 16:23 | Vláda |  Co bylo (do r. 2009)


Letos se na náš dvojboj přihlásilo rekordních 28 družstev (11 starších žáků, 14 mladších a dokonce 3 přípravky) a kupodivu i všechna přijela, což znamenalo přes 250 soutěžících, no mazec. Soutěžilo se v požárním útoku a štafetě požárních dvojic. Pro zúčastněné byla samozřejmě připravena svačina (párek a limča), již tradiční koláče (dodané obecním úřadem) a dokonce, jistě k velké radosti dětí a především jejich vedoucích (zvláště těch, které čekala delší cesta domů), zdarma točená vanilková a malinová zmrzča (vytočilo se jich cca 1700).

Starší žáci začínali štafetou, z nichž naše děvčata jako pátá, zaběhla sice hodně dobrý čas 65:85, ale bohužel čtyři družstva měla o kapánek více štěstí, zvláště mrzela ztráta na 4. místo (0,15 s) a na třetí pak pouze 0.69 s (je vidět velká konkurence). Mezitím již byl v plném proudu požární útok mladších, kde jsme také měli želízko v ohni. Družstvo složené také pouze z dívek a navíc jen ze šesti a pouze po dvou trénincích zaběhlo vynikající čas 25:25, což by jim vyneslo vynikající 3. místo (bohužel však běželo mimo soutěž, jelikož dvě závodnice musely doplnit při útoku družstvo starších, hold nejsou děti). Po útocích mladších přišli na řadu také starší, kde si naše děvčata připravila, omylem, tak trochu obráceně savici, čehož jsem si nevšiml ani já 8o). Následné zdržení znamenalo velkou časovou ztrátu (33:30 s) a z toho plynoucí 10. místo (škoda, našlápnuto měla pěkně, věřím že víckrát se to nestane :o). To mladší žákyně ukázaly, že mají skutečně svůj den i na štafetě, kde s vynikajícím časem 74:98 obsadily, již soutěžní, 3. příčku. Celkově tedy starší žákyně obsadily (i přes neskutečnou smůlu) solidní 7. příčku z 11 a mladší 11. ze 14 (škoda, kdyby se jim počítal čas z útoku byly by těsně třetí před Lišovem III.). Celkově se ale soutěž velice vydařila, soudě i dle reakcí diváků, soutěžících a rozhodčích. Organizačně, i přes velký počet družstev, vše klapalo bez problému. Děkujeme všem sponzorům a těšíme se na příští, již pátý, ročník.

Muži "B"

10. září 2009 v 15:50 | Vláda |  Členové

SOUTĚŽÍ VÝHRADNĚ SE STŘÍKAČKOU PS-8, JSOU TO BORCI, SLÁVA JIM!!!

(nezkazí žádnou srandu a dobře se s nimi sedí v hospodě)
BÉČKO

SOUTĚŽNÍ DRUŽSTVO

jára

Jaroslav Kuboušek ("rozdělovač")
liška

František Liška ("stroj")
Novák M.


Miloslav Novák ("proud")
Miczo z.

Zdeněk Micso ("béčka")

Slavomír Vařák ("proud")

Krejčí

Zdeněk Krejčí ("sání")Vladimír Zibura (koš)
Milan Kotýnek (proud)

Václav Dvořák


Bukovské setkání 5.9.09

8. září 2009 v 23:27 | Vláda |  Co bylo (do r. 2009)
V sobotu jsme premiérově vyrazili na VI. ročník setkání v Dolním Bukovsku. K této akci nás vyprovokoval starosta a spol.( "Béčko"=družstvo dříve a ještě dřívěji narozených), kteří chtěli porovnat své síly v kategorii - útok se stařičkou PS 8 bez nabírání (která je pravděpodobně mladší než je průměrný věk v týmu - čest jim).

Děvčata jsme tentokrát nechali doma, až na Jarču, která posílila svým košařským uměním "Áčko" chlapů a Marti, coby kameramanku. Jelikož jsme jeli pouze v pěti, musel nás posílit ještě Sláva z "B". Proto jsme předem vyloučili účast v PS 12. Bylo krásné počasí (zima a vítr jak blázen), a tak jsme s radostí "uvítali" start PS8 až na konec, po útocích mladých hasičů.

My "Á" jsme startovali první z osmi družstev a až na nepřesné míření půjčené posily se nám útok celkem vyvedl (čas 37:06), což se už nedá říci o spolehlivosti časomíry, kterou okusili následující Slavošovice(pěkně si to 2x za sebou zbytečně zaběhli). Třetí v pořadí nastoupilo naše "B", kterým po prvním startu časomíra ani nesepla ( rozhodčí to včas zaregistroval, a tak na to, naštěstí, upozornil píšťalkou dříve než stačili sát). Následující start již byl platný (solidní čas 43:63 znamenal 7. místo), jelikož se rozhodčí chopili starých, dobrých stopek, což však znamenalo i náš opakovaný pokus, při kterém jsme si zlepšili čas na 35:57, který nás vynesl na 2. příčku (kupodivu by nám na ni stačil i původní čas :o). Celá soutěž byla pěkně připravena s dostatečným zázemím proti nečasu a až na pár výjimek ( např. na pana Lišku nezbyl řízek) a podzimní zimu, jsme si ji parádně užili (zvláště zábavný byl výstup košaře z "B").