Srpen 2009

Dobřejovický dvojboj 29.8. 2009

30. srpna 2009 v 8:32 | Vláda |  Co bylo (do r. 2009)

Dobřejovický dvojboj se, již tradičně, odehrál na hosínském letišti a z tohoto důvodu byl požární útok nahrazený štafetou, jestli dvojic nebo 4x 60m nevím a doplněn o štafetu jednotlivců (se základy ZPV) "Šikula, šikulka...". My jsme se tentokrát zúčastnili v "hojném" počtu, a to já, starosta coby rozhodčí a pět děvčat z kategorie starších. Nejprve jsme startovali na štafetě 4X60 m, 1. dráha - Domča (kladina), 2. dráha - Monča (atletická překážka 0,8 m), 3. dráha - Pavča (přenesení PHP), 4. dráha - Lucka (hadice). Rozběhnuto jsme měli pěkně až na 3. úsek, kde Pavča málo přibrzdila a vypadl jí PHP z ruky, což stálo drahých pár sekund, i přesto holčiny zaběhly solidní čas 56:68, což ale stačilo až na 5. místo. Doufali jsme v úspěch aspoň ve štafetě dvojic, kterou trénujeme nejvíce, ale smůla byla i při ní, Domče se nedařilo stočit hadici, a tak čas 74:50 (na loňském dvojboji u nás 62:04) znamenal 6. příčku. Celkově jsme se pak umístili na 7. příčce z 8 družstev.
Následovala speciální štafeta jednotlivců. Dráha byla dlouhá 60 metrů, kde museli soutěžící přenést PHP, poté překonat 0,8m překážku, určit vylosovanou topografickou značku, značku technických prostředků PO a uvázat jeden uzel (starší měli zkracovačku, mladší plochou spojku). Za nás startovala Domča a Lucka v kategorii "starší žákyně". Domča zvládla štafetu perfektně a nebýt drobného zaváhání při předávání uzlu, mohla svou kategorii, s časem 35:28, vyhrát (na 1. místo ztrácela 2 sekundy!), takhle se musela spokojit "až" s 2. místem. Lucka měla rozběhnuto také pěkně, ale bohužel se jí na poprvé rozpadla zkracovačka a i tak s pěkným časem 44:50 skončila osmá z 12 soutěžících žákyň. Celkově byla soutěž připravená velmi pěkně, často se nestává aby nám při soutěžích vedle štafet startovala letadla a doskakovali paragáni , počasí naštěstí také vydrželo, tak snad jen ty výsledky mohly být lepší. Děvčata mají na našem dvojboji co napravovat.

Noční soutěž -Mydlovary 22.8.

21. srpna 2009 v 17:34 | Vláda |  Co bylo (do r. 2009)
Na noční soutěž do Mydlovar jsme jeli značně připraveni, tedy ne že by jsme tak trénovali, mám na mysli spíše úsilí věnované do opatřeních proti nepohodě. Sraz byl v hasičárně v 19:30, kde jsme vybavili naší Avii různými zbytečnostmi, jako je soutěžní stříkačka, hadice atd. ale především altánkem spolu se sedací soupravou. Naše nadšení k odjezdu s námi nesdílela pouze Avie, což dala jasně najevo podivnými zvuky linoucími se, hned po nastartování, z oblasti motoru(odešla vodní pumpa), nicméně jí nic jiného nezbylo než s námi odjet. Nejprve tedy na okružní jízdu po Olešníku, kde byla u několika chalup dovybavena posledními nezbytnostmi (štěně Platana12, chlazení, centrála, gril na propan butan, naložené steaky+ příslušenství). Čas odjezdu ze vsi byl tudíš něco po 20 hodině.
Po příjezdu do Mydlovar a vyhledání vhodného místa k bivakování, jsme ihned začali se zútulňováním pobytu, což nám způsobilo značnou žízeň. Vše vypadalo ideálně až na centrálu, která odmítla zásobovat elektřinou chlazení (ksindl Honda) a vzápětí už neutáhla ani žárovku, ze zoufalství jsme vypili pár "teploušů" než se povedlo sehnat centrálu jinou. (naštěstí to byl v podstatě náš poslední technický problém večera). A teď už k průběhu soutěže. Soutěž začala, ve 21 hodin, nástupem a první družstvo šlo na start hned ve 21:15. My jsme startovali jako 3. družstvo (takže ještě celkem střízliví)a i přes pár zádrhelů jsme s časem 24:9 obsadili solidní 10. místo z 29 družstev (mužů), holčiny nám startovaly 14., jako druhé družstvo žen a s časem 29:38 (soutěžily se třemi "béčky" jako muži!!) kategorii žen vyhrály (z 9 družstev) a celkově pak obsadili vynikající 12. místo ze všech 38 zúčastněných družstev. Zpět do vsi jsme přijeli, někteří značně opivněni (včetně mě), kolem 3. hodiny.

VC Temelín 8.8.09

17. srpna 2009 v 18:00 | Vláda |  Co bylo (do r. 2009)

Počasí se sice vyvedlo, nicméně náš výkon už nikoliv. Útok mužů skončil záhy po odstartování, kdy košařovi spadl koš do kádě poněkud dříve, než ho našrouboval (hold už není zvyklý chlastat den před soutěží), což dal rozhodčí jasně najevo píšťalkou, kterou jsme vepředu zaregistrovali asi v půlce hřistě, takže jsme měli po dlouhé době neplatný pokus(aspoň jsme měli suchý hadice). Holčinám se útok také příliš nepovedl, a tak 4. místo z 8 družstev rády
braly(tedy myslím).

Výjezdy 2009

4. srpna 2009 v 18:25 | Vláda |  Jednotka SDHO
*19.9. 18.45 - 23.00 hod. - požár stodoly v obci

*4. 8. cca 7:45 - 10:00 hod. - čerpání vody z kanalizace

*27.6. cca 19:00 hod. - čerpání vody ze zatopeného suterénu jednoho domu a kanalizace

*26.6. cca 22:00 - 2:00 hod. - čerpání vody ze zatopených suterénů dvou domů

VC Hrdějovice 1.8. 2009

2. srpna 2009 v 11:53 | Vláda |  Co bylo (do r. 2009)
Co víc si přát- slunce krásně svítilo, pivo chutnalo, družstev bylo hafo moc, každou chvíli blbnul levý nástřikový terč , který občas odmítl sdělit, že má plnou nádržku, a proto muselo několik družstev svůj pokus opakovat, včetně našich holek, kterým ale pomohl, poté co jim příliš 1. pokus neklapnul, ke skvělému 2. místu z 10 družstev (dosáhly času 30:31, což je jen o 9 setin horší než v Týně). Nám (chlapům) to taky celkem klaplo, s našim novým rekordem na nástřiky - 30:95, jsme dosáhli na 8. místo ze 17 družstev. Všechny kategorie (muži, muži nad 35 let a ženy) ovládlo SDH Mydlovary, kdy "áčko" dosáhlo neskutečného času 24:27!!