°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Červen 2009

VC Nové Homole atd. 27.6.09

28. června 2009 v 11:43 | Vláda |  Co bylo (do r. 2009)

Máme za sebou pěkně pernou páteční noc a sobotu. Vše začalo pátenčí bouřkou, při které nám pěkně prásknul blesk do májky na návsi (viz. galerie) a s ní spojené lijáky, které způsobily zvýšení hladiny našich toků (stok) a zaplavení suterénů dvou domů z nichž okolo 2 hodiny ranní naši hasiči začali odčerpávat vodu nejnovějším přírůstkem- plovoucím čerpadlem Honda (uspělo na 1).


V sobou jsme vyrazili na VC do Nových Homol, předpokládané podmínky v podobě zmáčeného hřiště se bohoužel vyplnily a tak bylo celkem veselo. K vidění bylo nespočetně pádů (mají nosit pořádné boty), nedokončených útoků, či diskvalifikací a tak solidnějšího času dosáhla jen hrstka družstev. Našim holčinám se sice útok příliš nevydařil- nastříkaly z časem o 6 sekund horším než v Týně, ale díky smůle ostatních skončily na vynikajícím 3. místě z 12 družstev. Zato my (chlapi) jsme útok zmršili už úplně , na svých postech byli v podstatě jen košař (Lišák) a sáč (Méďa), který téměř zastal funkci i strojníka, jelikož jemu jsme utekli s "béčky" dříve než je stačil spojit, takže sranda a konečné 12.místo z 16. Po soutěži jsme vyrazili na setkání rodáků do sousedního Chlumce, konečně se najedli, dali nějaký to pivo a najednou, jak jinak, přišla pěkná prška. Mezitím Lišák odvezl avií domů starostovu ženu s kamarádkmi :o) a zpět přijel v nejnevhodnějším okamžiku (užuž jsme měli dostat gulášek :o)) se zprávou, že je třeba opět čerpat vodu ze suterénu, jednoho domu. Nicméně vše dobře dopadlo, na gulášek jsme si dojeli v 11 v noci 8o). Doufám, že dneska už bude klid.

VC Týn nad Vltavou 7.6.

8. června 2009 v 18:46 | Vláda |  Co bylo (do r. 2009)
Včera jsme zahájili naší sezonu Velkých cen okresu v Týně nad Vltavou. Na pořadu byl požární útok se zapeklitými nástřikovými terči. Soutěžilo se na tři základny (děti- tu jsme nevyužily, ženy a muži), a tak to celkem odsejpalo, i přes asi 55 družstev. Z našeho týmu nejprve startovaly, z osmého místa, holčiny, jejichž perfektní čas 30:22 žádné z dvanácti družstev nepřekonalo, a tak zaslouženě, poprvé v naší novodobé historii, vyhrály Velkou cenu (gratulace!!!). To nám se zas až tak nedařilo, čas (ikdyž cca o 3,5 vteřiny lepší než loni) 33:21 stačil až na 9. místo z 20 družstev (musíme se učit stříkat, těch skoro 10 vteřin do nástřiku je bída , ale je fakt že kapku proti nám byl i vítr). Soutěž jsme tradičně oslavili v Cramoá, škoda jen, že byla neděle, to by se holky určitě jinak rozšouply , takhle zvládly naplnit čertem jen jeden (půllitrový) vyhraný hrnek. Děvčata jen tak dál..3.6.Den dětí v Mateřské škole

3. června 2009 v 22:37 | Vláda |  Co bylo (do r. 2009)
Dnes jsme s mladými hasiči , již tradičně ke dni dětí, navštívili místní Mateřskou školu. Na programu byl požární útok "na sucho" (na který nám chyběla strojnice Monča) a útok se džberovými stříkačkami na kelímky. Po předvedení obou disciplín si mohly přihlížející děti také zastříkat, cehož všechny rády využily. Následovala prohlídka výbavy naší zásahové Avie a kdo chtěl, mohl si i vlézt do kabiny pro mužstvo. Celá akce trvala necelou hodinu a myslím, že se dětem opět líbila. (viz. galerie)