°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Květen 2008

Obodová soutěž Zahájí 17.5.08

18. května 2008 v 9:33 | Vláda |  Co bylo (do r. 2009)
Na obvodovku jsme měli řádně natrénováno, a tak se očekával solidní výsledek. Počasí sice z počátku přálo a štěstí také, bohužel ale jen chlapům, o čemž svědčí pěkné 3. místo za 1. Sedlcem a 2.Mydlovarami. Tím si však náš sbor týdenní dávku vyčerpal, takže na děvčata nezbylo, a proto po menším zádrhelu u sání skončila na 6. místě (příště budou lepší). Vše ještě podtrhl pěkný "májový" deštík při závěrečném nástupu.

Velice 85.let 10.5.08

11. května 2008 v 9:01 | Vláda |  Co bylo (do r. 2009)
Včera jsme byli oslavovat 85. výročí založení sboru v sousední Velici, jejíž nedílnou součástí byla i hasičská soutěž s neupravenými stříkačkami PS-12. Zúčastnili se naši muži a ženy, původně měli jet i děti, ale několik jich omarodilo. Škoda, určitě by vyhrály, jiné totiž také nepřijely. Oslava byla zahájena, asi v13.30 hod., tradičním pochodem k pomníku padlých, s položením věnce a proslovy. Následovalo rozlosování družstev. Naše ženy si vytáhly 1. startovní číslo, muži měli jít jako poslední. Děvčatům se útok povedl, čas měla kolem 29 s (podle záznamu z kamery), což by stačilo na 1. místo, jenže pořadatelům selhala časomíra, a tak musela nastoupit ještě jednou po chvalešovických a malešických. Druhý pokus už tak úspěšný nebyl, a tak skončila na celkovém 2. místě (ze třech). Po ženách následovali muži, padali překvapivě dobré časy, zvláště u těch družstev, které používaly "evidentně neupravenou" malešickou stříkačku. Nicméně naše stařičká, vyčáchlá PS-12 se pěkně vzchopila a dovedla nás k, překvapivému a potěšujícímu, celkovému 2. místu (ze sedmi). Celým odpolednem oslavu doprovázelo krásné slunečné počasí, doprovázené Temelínskou dechovkou, grilovanými klobáskami a točeným protivínským pivem, takže pohoda. Také právě probíhal závod historických vozidel "Křivonoska", jehož trasa vedla i přes Velici, a tak neplánovaně zpestřil, v podobě několika letitých požárních automobilů, už i tak povedenou akci. Večer byla taneční zábava na sále, s kapelou Rosa, kde ti nejvytrvalejší z nás vydrželi asi do půl desáté.

MH Plamen -Roudné 3.5.08

3. května 2008 v 17:54 | Vláda |  Co bylo (do r. 2009)
Dnes jsme se s mladými hasiči zúčastnili jarního obvodového kola hry Plamen v Roudném. V programu byl požární útok a 400m štafeta CTIF. Počasí se celkem vyvedlo a tak i celkový dojem ze soutěže je vcelku pozitivní. Jako první disciplínu jsme absolvovali štafetu, s velmi slušným, 4. místem z 12. Následující požární útok již nebyl tak úspěšný. S časem (viz. soutěže 08)by jsme sice také dosáhli na 4. místo, ale vzhledem k přešlapu jedné z proudařek byl náš pokus shledán neplatným, což se promítlo i do celkového hodnocení, které bylo, také díky 2. a 3. místu ve štafetách v podzimním kole a pěkně vedené kronice, nakonec solidní 5.